• PŁYN DO DEZYNFEKCJI

Nie trzeba nikomu wyjaśniać, jak w dzisiejszych czasach ważna jest dezynfekcja. W szczególności ważne jest dezynfekowanie powierzchni, a także sprzętów medycznych czy wyposażenia w szpitalach. Stosowanie specjalistycznych preparatów, które posiadają potwierdzone badania, to bardzo ważna czynność. Przestrzenie, a w szczególności elementy, które mają styczność z wieloma osobami powinny być dezynfekowane po każdym użyciu. Coraz lepiej widać to chociażby na siłowniach, które posiadają środki do dezynfekcji i ludzie używają ich po każdym wykorzystaniu sprzętu lub maszyny. O higienę powinniśmy dbać również w najbliższym otoczeniu, dlatego zalecane jest używanie środków bakteriobójczych w domach. Na wszystkich elementach pojawiają się tysiące bakterii, które powinny zostać zwalczone, aby ludzie nie przenosili zarazków i bakterii na inne miejsce. Takie rozprzestrzenianie się zarazków może się odbywać poprzez podanie ręki. W takim przypadku warto stosować płyn do dezynfekcji.

Płyn do dezynfekcji powierzchni 

Idealnym rozwiązaniem do pozbywania się wszystkich bakterii, wirusów i drobnoustrojów są sprawdzone płyny do dezynfekcji powierzchni. Mogą być one wykorzystywane w pomieszczeniach szpitalnych. Pozwalają one zachować sterylne warunki w pomieszczeniach, gdzie przebywają chorzy pacjenci. Płyny do dezynfekcji powierzchni posiadają bakteriobójcze związki, dzięki którym są w stanie z ogromną skutecznością odkażać wybrane powierzchnie. Najczęściej ich głównym składnikiem jest etanol, dzięki któremu można go stosować w wielu miejscach. Mogą być wykorzystywane w szkołach, salonach kosmetycznych, siłowniach czy gabinetach fizjoterapii. Co więcej, można je wykorzystywać także do dezynfekcji w mieszkaniu czy hotelach. Takie płyny są skuteczne podczas odkażania, klamek, łóżek, krzeseł czy stołów. 

Płyn do dezynfekcji rąk 

Ostatnie miesiące to rozpowszechnienie płynów do dezynfekcji rąk. Małe i poręczne pudełka, czy atomizery nosi już prawie każdy człowiek. Takie środki do dezynfekcji powinny eliminować bakterie z powierzchni naszych rąk, a także chronić przed drobnoustrojami i nie przesuszać skóry rąk. Dobry stan skóry, a szczególnie skóry dłoni, pozwala na dobrą obronę przed drobnoustrojami. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być stosowany naprzemiennie z dokładnym myciem rąk. Są one jednak pomocne, gdy nie mamy możliwości skorzystania z wody oraz mydła. Do prawidłowej dezynfekcji powinnyśmy użyć odpowiedniej ilości środka dezynfekującego oraz rozprowadzić go w prawidłowy sposób po dłoniach. Tylko takie działania pozwolą na pozbycie się bakterii z powierzchni rąk.