• Kategorie
  • Szukaj
  • TERMOMETRY

Termometr to przyrząd, który służy do pomiaru temperatury metodą pośrednią. Za jego pomocą w szybki i łatwy sposób możemy dokonać pomiaru, ciepłoty ciała, otoczenia oraz płynów. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę, różnych termometrów, które są łatwe w obsłudze i bardzo precyzyjne. Nasza firma posiada w swoim asortymencie termometry, takie jak: termometry elektroniczne dotykowe i bezdotykowe, bezrtęciowe, douszne, naklejki termometrowe jak również bezdotykowe dla zwierząt.

Termometr – dokładność pomiaru

Ze względu na to, że porównywanie temperatury różnych obiektów oraz innych osób do ciepłoty naszego ciała nie jest zbyt dokładne. Aby precyzyjne określić temperaturę, posługujemy się termometrem. Mimo opinii ludzi, nie istnieje jedna stała temperatura dla każdego z nas. Wartość, jaką otrzymujemy może różnić się ze względu na dużą ilość czynników, jedną z nich jest wiek, miejsce pomiaru, czy nawet jego godzina. Ze względu na te czynniki, mamy dostęp do tak szerokiej gamy różnorodnych termometrów. Dzieci ze względu na występujący u nich większy metabolizm, mogą mieć wyższą temperaturę w ciągu dnia. Natomiast osoby starsze wykazują nieznacznie obniżoną ciepłotę ciała. Również, jeśli chodzi o miejsca pomiaru w każdym z nich możemy zaobserwować wyższą lub niższą temperaturę.

Rodzaje termometrów – jaki wybrać?

Termometr bezrtęciowy – jest to zamiennik rtęciowych termometrów wykonanych ze szkła. W tych modelach słupek rtęci został zastąpiony alkoholem lub galem. Jedną z jego zalet jest stosunkowo niska cena. Kolejnym aspektem jest brak baterii, przez co nie musimy męczyć się z jej wymianą. Ze względu na to, że swoim wyglądem przypomina tradycyjne termometry oraz jest łatwy w obsłudze duża ilość starszych osób chętnie po nie sięga. Termometr przez to, że nie zawiera rtęci jest przyjazny dla środowiska. Jego wadą może być szklana obudowa, przez co nie jest wskazany dla małych dzieci oraz brak tak dokładnego pomiaru, jak w przypadku elektronicznych modeli.

Termometr elektroniczny dotykowy – jest bardzo dokładny, również, jak w przypadku wcześniejszego termometru posiada dość atrakcyjną cenę, niż w przypadku termometrów bezdotykowych. Badanie temperatury, również trwa zaledwie parę minut i pojawi się sygnał dźwiękowy, który informuje nas, że badanie dobiegło końca. Niektóre z modeli posiadają również funkcję, która zapamiętuje ostatnio wykonane badanie lub parę ostatnich pomiarów.

Termometr elektroniczny bezdotykowy – nazywany również, bezkontaktowym, mierzy ciepłotę naszego ciała w zaledwie kilka sekund. W tym sprzęcie zastosowana została technologia, która pozwala na pomiar ciepłoty ciała osoby badanej bez konieczności kontakt urządzenia bezpośrednio ze skórą. Jedną z głównych zalet tego produktu jest dokładność pomiaru oraz szybkość, z jaką otrzymujemy jego wynik. Do wad możemy zaliczyć jedynie wyższą cenę w porównaniu do reszty.

Termometr do ucha – bezkontaktowy miernik douszny to urządzenie, które jest w stanie dokonać badania ciepła, za pomocą umieszczenia go w głębi ucha. Dokonuje tego za pomocą technologii podczerwieni, która mierzy ciepło pochodzące z błony bębenkowej. Dużym atutem tych urządzeń są kapturki ochronne oraz możliwość wymiany końcówki, dzięki czemu może z niego korzystać wielu domowników. Większość z tych aparatów do pomiaru posiada ogrzewane końcówki, które w dużym stopniu poprawiają nasz komfort użytkowania oraz zapewniają większą dokładność.

Naklejki termometrowe – jest to bardzo przyjazna i poręczna forma termometru, dzięki temu, że jest mała i płaska możemy ją wszędzie ze sobą zabrać. Przez to, że posiadają motywy przyjazne dla dzieci, są przez nie chętniej używane. Pomiar trwa zaledwie 15 sekund, a zakres pomiaru to od 35-40 stopni Celsjusza, co sprawia, że nie powinniśmy ich stosować w przypadku poważniejszych chorób.

Termometry bezdotykowe dla zwierząt – bezkontaktowe termometry dla zwierząt to świetny sposób na sprawdzenie ciepła ciała zwierzęcia bez konieczności dotykania go. Jest to szczególnie przydatne w przypadku zwierząt, które nie lubią być dotykane, takich jak koty. Idealnie sprawdzi się podczas pomiaru ciepłoty ciała zwierząt bojaźliwych oraz tych objawiających agresywne zachowania.

W naszej ofercie znajduje się duża ilość różnych termometrów i mamy nadzieję, że dzięki opisowi każdy z naszych klientów znajdzie coś dla siebie.

Termometr - Po co i jak mierzyć temperaturę ciała

Ze względu na to, że tak samo podwyższona, jak i obniżona temperatura naszego ciała, daje nam powody do niepokoju, pomiar temperatury ciała jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych. Badanie, jakie wykonujemy za pomocą termometru pozwala nam określić informacje na temat naszego zdrowia. Z reguły wysoka temperatura niesie za sobą podejrzenie grypy lub przeziębieniem. Zbyt wysoka i długotrwale trwająca podwyższona ciepłota naszego ciała może doprowadzić do wielu problemów związanych z naszym organizmem i chociażby z tego względu kontrola ciała jest tak ważna. Za pomocą odpowiedniego pomiaru temperatury możemy w szybki i łatwy sposób sprawdzić, czy występuje u nas stan podgorączkowy lub gorączka. Możemy też określić, czy ciepłota naszego ciała spada po podaniu leków oraz czy wymaga jego podania. Uważamy, że w każdym domu swoje miejsce powinien znaleźć termometr odpowiednio dostosowany do potrzeb klienta. Wiemy, że często zdarza się podwyższona temperatura ciała, ale co z tą zbyt niską? Również, jak w przypadku podwyższenia tego czynnika, można mieć powody do niepokoju i co najważniejsze nie należy tego bagatelizować. Natomiast główne powody jej występowania to: zły pomiar, często przez niewłaściwe umieszczenie termometru mamy problem z jego zbyt niską wartością, należy wtedy wykonać pomiar raz jeszcze. Kolejny czynnik to zmarznięcie, jeśli zbyt długo przebywamy w miejscu, gdzie nie jest zbyt ciepło, dochodzi do ochłodzenia naszego ciała, a co za tym idzie spadku temperatury. Niska temperatura to też często, wynik przyjmowania niektórych leków, które mają wpływ na ciepłotę ciała. W najgorszym przypadku zaniżona temperatura jest wynikiem chorób, które mają na nią wpływ.