ADS DISINFECTION MODULE

ADS DISINFECTION MODULE

Oprawy ADS DISINFECTION MODULE działają z wykorzystaniem promieniowania UV-C generowanego z dwóch świetlówek o mocy 36W każda. Oprawy modułowe UV-C to jedne z najbardziej skutecznych metod usuwania wirusów, drobnoustrojów i mikroorganizmów z powietrza i powierzchni, które potrzebują niespełna kilku sekund do całkowitego zniszczenia wirusa grypy, COVID-19 oraz innych czynników chorobotwórczych. 72 W mocy generowanych z oprawy pozwala na zastosowanie zaledwie jednej oprawy dla pomieszczenia o powierzchni 20m2. Żywotność świetlówek sięga 9000 godzin co daje możliwość użytkowania jednej oprawy nawet przez około 9-10lat bez konieczności serwisowania źródła promieniowania. Każda oprawa zawiera system bezpieczeństwa gwarantujący jej automatycznie wyłączenie w przypadku wykrycia ruchu podczas dezynfekcji. Jeżeli czujnik przez czas 10 minut nie wykryje ruchu uruchomi proces dezynfekcji ponownie.

Możliwości dezynfekcji opraw  ADS DISINFECTION MODULE są proporcjonalne do czasu ekspozycji. Lampy UV-C działają z maksymalną mocą; czas oświetlenia określa stopień dezaktywacji patogenów. Ale stopień dezynfekcji nie jest zmienną absolutną. Mikrobiolodzy używają współczynnika redukcji logu do wyrażenia poziomu dezynfekcji mikroorganizmów, a ten współczynnik redukcji warunkuje czas ekspozycji dla danego urządzenia dezynfekującego UV-C.

ADS DISINFECTION MODULE zawierają zestaw lamp UV-C, dostarczających odpowiednią dawkę promieniowania, aby skutecznie dezaktywować przy 99% patogenów zarówno w powietrzu, jak i na powierzchni.

Jedna oprawa UV-C zdezynfekuje aż 20 m2 powierzchni, a wysokiej klasy żarówki Philips starczą nawet na 9000 godzin naświetlania, co przy codziennej dezynfekcji przekłada się na minimum 10 lat ich działania.

Funkcje i cechy charakterystyczne

Nasze oprawy ADS DISINFECTION MODULE UV-C są w pełni bezobsługowe, a dezynfekcja może odbywać się automatycznie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

Zadaniem odwróconego czujnika ruchu RCR jest ochrona ludzi i zwierząt przed przypadkowym wtargnięciem w strefę bezpośredniego działania promieni UV-C włączonej lampy. W przypadku wykrycia ruchu (odwrotnie niż w standardowym zastosowaniu czujnika RCR) moduł UV-C zostaje wyłączony. W przypadku braku ruchu przez okres 10 minut (w określonej strefie zasięgu) moduł UV-C zostaje włączony ponownie.

0
minut
0
metrów kwadratowych
0
% dezynfekcji

W zależności od potrzeb klienta, nasze oprawy
mogą zostać rozbudowane o system raportujący
oraz kontrolujący pracę opraw dezynfekcyjnych.
System może zbierać dane na temat czasu pracy
poszczególnych opraw, zużycia energii potrzebnej
do ich zasilania, wszelkich nieprawidłowości w naświetlaniach oraz prognozowanym czasie wymiany świetlówek. Wszystkie raporty mogą są wysyłane w określonych interwałach czasowych na
wskazaną skrzynkę pocztową.)

UV-C jest nietoksycznym światłem

Światło UV-C jest nietoksycznym środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który inaktywuje patogeny zarówno w powietrzu, jak i na powierzchni. Światło UV-C wytwarza reakcje fotochemiczne, które zabijają wirusy, bakterie i grzyby, unikając konieczności stosowania aerozoli lub silnych chemikaliów. To sprawia, że ADS UVC jest bezpiecznym urządzeniem do dezynfekcji dla personelu obsługującego, bez potrzeby wentylacji lub oczekiwania przed przywróceniem przestrzeni do eksploatacji.

Lampy UVC Philips

Lampy UV-C o dużej mocy Zestaw 20 cylindrycznych lamp o wysokiej mocy emituje światło UV-C, aby zapewnić skuteczną i szybką dezaktywację wirusa.

Czujniki ruchu. Auto Stop

Cztery wypukłe czujniki ruchu zabezpieczające kąt 360 ° dla funkcji bezpieczeństwa automatycznego zatrzymania, unikające nieprogramowanego narażenia operatora na światło.