Pandemia koronawirusa niesie ze sobą wiele zagrożeń i wyzwań dla każdego przedsiębiorcy. Teraz trzeba nie tylko dbać o jakość usług, ale również bezpieczeństwo klientów i pracowników. Powszechnie stosuje się środki ochrony bezpośredniej – maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Jeśli jednak nie dołożymy do tego innych działań – na niewiele się zdadzą.
Jak dezynfekcja światłem UV-C może pomóc w zachowaniu najwyższych standardów sanitarnych?

Skuteczność promieni UV-C w walce z mikroorganizmami – zdalna dezynfekcja

Promienie światła UV-C są używane od lat – w medycynie. Jako jedyne stanowią bowiem tak skuteczny, a zarazem nieinwazyjny sposób dezynfekcji przestrzeni. Z łatwością docierają w trudne miejsca i pozbywają się wszelkich groźnych mikroorganizmów – w tym również wirusów.

Ze względu na duży stopień bezpieczeństwa, odkażanie światłem UV-C możliwe jest w bardzo dużej częstotliwości. Dzięki temu pomieszczenie zachowuje absolutną sterylność przez cały czas. Tym samym przebywanie w nim nie stwarza zagrożenia ani dla pracowników, ani dla klientów.

Przestrzenie podwyższonego ryzyka, zdalna dezynfekcja klubów fitness promieniami UV-C

Ryzyko zakażenia wirusem COVID-19 jest uwarunkowane przez specyfikę konkretnego miejsca. Szczególnie krytyczne pod tym kątem są takie placówki jak:

  • Siłownie,
  • Kluby fitness,
  • Kluby sportów walki,
  • Inne miejsca o podobnym charakterze.

Wynika to z faktu, iż w tego typu miejscach aż roi się od cząsteczek potu, śliny i często też innych płynów ustrojowych. Jak wiadomo – koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową. Dlatego właśnie w placówkach sportowych higiena jest istotniejsza, niż gdziekolwiek indziej.

Dezynfekcja klubów fitness przy użyciu promieni światła UV-C jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które w nich przebywają.

Hotel wolny od wirusów, dzięki autonomicznemu robotowi ADS UV-C

Drugim typem przestrzeni, w których panuje podwyższone ryzyko zakażenia są pokoje hotelowe i inne miejsca noclegowe. Wpływa na to przede wszystkim okres czasu, w którym ludzie w nich przebywają i czynności, które tam wykonują.

Podczas spania czy nawet siedzenia w pokoju przez kilka godzin uwalniamy mnóstwo cząsteczek organicznych (jeśli jesteśmy zarażeni – również cząsteczek COVID-19).

Jeśli zarządca hotelu nie zadba o odpowiednie środki bezpieczeństwa – następny gość z dużym prawdopodobieństwem zarazi się. W walce z tym problemem może pomóc zdalna dezynfekcja pokoi hotelowych, którą wykona autonomiczny robot ADS UV-C. Nie ma skuteczniejszego sposobu na sterylną przestrzeń niż ten!

Bezpieczeństwo klientw branży beauty

Trzecim sektorem, który charakteryzuje się wysokim stopniem ryzyka – jest branża beauty. W jej przypadku na jednym fotelu przewijają się nawet setki klientów każdego dnia. Zdalna dezynfekcja salonów kosmetycznych pozwala obniżyć ryzyko. Odkażanie można przeprowadzać nawet kilka razy dziennie, dzięki czemu możemy zadbać nie tylko o komfort, ale również bezpieczeństwo osób odwiedzających placówkę.