Ozonowanie jest jedną z form usuwania drobnoustrojów z powierzchni stałych, o jego dużej popularności decyduje przede wszystkim niski koszt oraz wysoka skuteczność metody. Dezynfekcja pomieszczeń hotelowych jest niezbędnym elementem dbałości o zdrowie i komfort gości hotelowych, którzy podczas pobytów prywatnych i służbowych nie zawsze są zdrowi. Aby utrzymać najwyższy poziom usług hotelowych oprócz nowoczesnego, bogatego wyposażenia konieczna jest dbałość o eliminację zarazków chorobotwórczych. Jakie metody są najbardziej skuteczne, czy ozonowanie to must have? 

Ozonowanie i dezynfekcja hoteli – co jest najlepszym wyborem?

Ozonowanie do niedawna było must have w hotelach, w których liczy się najwyższa jakość świadczonych usług oraz dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo klientów. Czynności, mające na celu odkażanie pomieszczeń hotelowych za pomocą ozonowania oprócz dezynfekcji powierzchni cechują się odświeżeniem pokoi hotelowych oraz zastosowanych w nich rozwiązań. W wyniku ozonowania ściany pokoi są czyste i zadbane, wykładziny dywanowe pozbawione przykrych zapachów, które nawet przy czyszczeniu chemicznym utrzymują się uparcie. Ozonowanie jest jednak czynnością dość długą, co w przypadku większych obiektów może być sporym utrudnieniem. Minusem ponadto może być brak ochrony ozonowanych powierzchni przed korozją. Alternatywą dla ozonowania jest dezynfekcja hoteli za pomocą promieniowania UV-C. Czym się charakteryzuje?

Autonomiczny robot do dezynfekcji lepszy od ozonowania?

Dezynfekcja apartamentów promieniami UV-C to nowoczesny, szybki i niedrogi sposób na pozbycie się zarazków z wnętrz hotelowych. Wirusy, bakterie i grzyby, będące często powodem zachorowań nie są przecież miłą pamiątką z wyjazdu. Aby zapobiec przykrym niespodzianką klientów hoteli po powrocie z wyjazdu, pomieszczenia w najlepszych obiektach poddawane są dezynfekcji poprzez bezpośrednie naświetlanie. Autonomiczny robot do dezynfekcji jest nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym w procesie dezynfekcji pokoi hotelowych i jego użycie jest obecnie must have obiektów, charakteryzujących się najwyższym poziomem dbałości o klientów. Dzięki nowoczesnemu robotowi dezynfekcja pokoi hotelowych oraz strefy wspólnej odbywa się bez udziału osób.

Czy istnieją skuteczniejsze i szybsze sposoby na dezynfekcję pokoi hotelowych?

Zaletą pracy robota, dezynfekującego pomieszczenia za pomocą bezpośredniego naświetlania jest

  • szybkość,
  • dokładność pracy oraz
  • niski koszt wykonania zadań.

Długotrwała żywotność baterii robota autonomicznego sprawia, że dezynfekcja może być prowadzona w wielu pomieszczeniach bez konieczności przerw. Idealne rozwiązanie dla hoteli oraz restauracji sprawdza się na co dzień. W dobie epidemii COVID-19 zastosowanie skutecznej dezynfekcji pomieszczeń, z których korzystają odwiedzający jest niezbędnym i wymaganym elementem prowadzenia działalności. Dbałość o staranne wykonane dezynfekcji za pomocą promieni UV-C wiąże się z zachowaniem najwyższej jakości wyposażenia budynku nawet, jeśli wewnątrz znajdują się przedmioty, wykonane z delikatnych materiałów.