Dezynfekcja fabryk może być łatwa i bezpieczna, a wszystko to za sprawą wykorzystania nowoczesnych technologii oraz rozwiązań UV-C. Dezynfekcja hal produkcyjnych odbywa się przy wykorzystaniu robota – Autonomic Robot Pro, który wykonuje czynności dezynfekujące bez obecności człowieka. Firma ADS specjalizuje się w nowoczesnych metodach dezynfekcyjnych, które usuwają 99,9% chorobotwórczych patogenów.

Dlaczego wykorzystanie robota UV-C jest godne polecenia?

Bezpieczna dezynfekcja hal produkcyjnych wiąże się z zachowaniem środków ostrożności oraz wykorzystaniem metod mało inwazyjnych. Tradycyjne metody dezynfekcji wiążą się z włączeniem silnych środków chemicznych, które mogą negatywnie oddziaływać na zdrowie człowieka. Niestety w takim przypadku konieczna jest jego obecność, aby rozprowadzić substancje odkażające. Dodatkowo hale magazynowe są pomieszczeniami wielkopowierzchniowymi, więc zazwyczaj bierze w tym udział wykwalifikowana grupa osób.

Dezynfekcja magazynów wiąże się z zachowaniem środków ostrożności oraz wykorzystaniem metod mało inwazyjnych. Tradycyjne metody dezynfekcji wiążą się z włączeniem silnych środków chemicznych, które mogą negatywnie oddziaływać na zdrowie człowieka. Niestety w takim przypadku konieczna jest jego obecność, aby rozprowadzić substancje odkażające. Dodatkowo hale magazynowe są pomieszczeniami wielkopowierzchniowymi, więc zazwyczaj bierze w tym udział wykwalifikowana grupa osób.

Historia rozwiązań UV-C i dezynfekcji fabryk rozpoczęła się od grupa specjalistów z działu robotyki oraz medycyny. Postanowili stworzyć innowacyjną metodę dezynfekcyjną, która nie będzie wymagała obecności ludzi. Sterowany zdalnie robot wykonuje dokładną dezynfekcję przy pomocy robotów UV-C. W związku z tym wykorzystanie silnie toksycznych substancji przestaje być konieczne.

Robot dezynfekujący jest w pełni zautomatyzowany. Jego wydajność jest na tyle duża, że potrafi skutecznie odkazić bardzo duże powierzchnie i może dezynfekować magazyny, które często są wielkopowierzchniowe. To, co istotne robi to bardzo dokładnie, gdzie z dużą skutecznością usuwa wirusy, bakterie oraz grzyby. Po zakończonej dezynfekcji obszar jest od razu zdatny do pojawienia się pracowników. Rozwiązania UV-C nie pozostawia po sobie żadnych śladów toksycznych substancji.

Rozwiązania UV-C jako bezpieczna metoda dezynfekcji magazynów

Niektórzy mogliby zastanawiać się czy dezynfekcja magazynów rozwiązaniami UV-C jest bezpieczna? Odpowiedź jest bardzo prosta, gdyż od wielu lat taka metoda dezynfekcji UV-C stosowana jest w medycynie. Jest ona skuteczna o bardzo wysokim profilu bezpieczeństwa. Warto również nadmienić, że metoda ta dezynfekuje również powietrze, więc w otoczeniu (nie tylko na powierzchniach maszyn), nie będą znajdowały się patogeny chorobotwórcze. Jest to metoda bardzo dobrze przetestowana, a jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona.

Sam mechanizm działania robotów UV-C, które dezynfekują magazyny i hale produkcyjne polega na absorpcji przez kwasy nukleinowe oraz białka energii ze światła i w wyniku zachodzącej reakcji chemicznej mikroorganizmy zostają zneutralizowane.

Dezynfekcja hal produkcyjnych przy zastosowaniu robota jest najskuteczniejszą metodą niwelowania obecności poszczególnych patogenów.

Skuteczna dezynfekcja fabryk światłem UV-C

Firma oferująca dezynfekuję magazynów oraz innych pomieszczeń przy pomocy robota oraz rozwiązań UV-C oferuje dwa rodzaje możliwości skorzystania z dobrodziejstwa najnowszych technologii. Pierwszą z nich jest korzystanie z cyklicznych usług dezynfekcyjnych przy pomocy robota. Istnieje również możliwość zakupu urządzenia, co w obecnych czasach jest bardzo dobrą inwestycją. Z powodzeniem może wspomóc działanie firmy sprzątającej oraz ograniczyć koszty związane z dezynfekcją.