Nie da się ukryć, że epidemia koronawirusa spowodowała wielki przewrót w hotelach i pensjonatach. Dowiodła ona jednak, że zdalna dezynfekcja pokoi hotelowych jest potrzebna i choć sektor hotelarska od dłuższego czasu ponosi ogromne straty, jest jednak szansa na to, że wszystko jednak powróci do normy. Pomóc mają w tym urządzenia takie jak m.in. rozwiązania UV-C, która samodzielnie dezynfekuje pomieszczenia. Stosując tą metodę, hotele mogą na nowo zapraszać gości — tym samym zapewniając im dostępu do idealnie odkażonego pokoju. Dlaczego metoda ta przewyższa inne formy dezynfekcji, np. mechanicznej? Do czego rozwiązania UV-C może być zastosowana?

Jak przebiega dezynfekcja hoteli rozwiązaniami UV-C?

Dezynfekcji pokojów hotelowych rozwiązaniami UV-C to niezwykle skuteczna metoda automatycznego usuwania drobnoustrojów oraz bakterii. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością. Z jego pomocą możliwa jest również bezpieczna dezynfekcja salonów kosmetycznych, fryzjerskich, gabinetów odnowy biologicznej itp. Jego dużą zaletą jest również fakt, że sprzęt ten nie wymaga obsługi personelu sprzątającego. W praktyce oznacza to również, że proces dezynfekcji za pomocą rozwiązań UV-C przebiega szybciej. W przypadku niektórych urządzeń zajmuje to zaledwie kilkanaście minut i dezynfekcja hoteli została wykonana!

Obowiązkowa dezynfekcja hoteli

Wywołane pojawieniem się koronarwirusa restrykcje sprawiły, że obowiązkiem hotelu staje się oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu oraz jego całkowita dezynfekcja. Wiele osób używa w tym celu ozonowania, jednak metoda ta posiada kilka minusów. Przede wszystkim wymaga wietrzenia pomieszczeń. W przeciwieństwie do niej nie wymaga tego dezynfekcja rozwiązaniem UV-C. Po zakończonym odkażaniu pokój hotelowy może natychmiast trafić w ręce turystów. Dzięki dezynfekcji hoteli Twoi goście będą czuli się bezpiecznie!

Jak używać rozwiązania UV-C podczas dezynfekcji w hotelu?

Dezynfekcja hoteli wykonana przez rozwiązania UV-C cieszy się niezwykle wysoką skutecznością. Dlatego też używa się ich od wielu lat w obiektach takich jak laboratoria, szpitale i hotele. Do wykonania dezynfekcji hotelowego pokoju wystarczy jedynie:

  1. Ustawić urządzenie w centralnej części pokoju;
  2. Włączyć do prądu robota UV-C oraz uruchomić;
  3. Na czas przeprowadzanego odkażania – wyłączyć odkażane pomieszczenia z użytkowania;
  4. Po zakończeniu czynności – urządzenie wyłączyć i schować.

Po zakończonym procesie odkażania można od razu przekazać pokój w ręce gości hotelowych. Metoda dezynfekcji światłem, czyli dezynfekcja hoteli techniką UV-C nie wymaga obowiązkowego wietrzenia pomieszczeń – tak jak jest to w przypadku ozonowania.

Dezynfekcja hoteli promieniowaniem UV-C – co można dezynfekować?

Metoda dezynfekcji rozwiązaniami UV-C ma niezwykle duży zasięg. Jednym urządzeniem można zdezynfekować pomieszczenie o powierzchni do 35 m2. I to zaledwie w kilkanaście minut! Dezynfekcja hoteli światłem emitowanym przez rozwiązania UV-C sprawia, że możliwa staje się:

  • Dezynfekcja pokoi hotelowych – i całego wyposażenia, które się w nim znajduje;
  • Dezynfekcja przestrzeni wspólnej w hotelach i pensjonatach – np. lobby, recepcji itp.;
  • Dezynfekcja SPA – lub np. hotelowego basenu;
  • Dezynfekcja salonów kosmetycznych, fryzjerskich itp.

Dezynfekcja jest na tyle dokładna, że obejmuje swoim zasięgiem nawet trudno dostępne miejsca. Bez problemu upora się z wirusami, grzybami, bakteriami, pleśnią itp. Zabieg ten sprawie, że pomieszczenie zostanie zdezynfekowane wraz ze znajdującymi się w nim przedmiotami – w tym łóżkami, pościelą, materacami itp.

Rozwiązania UV-C i zdalna dezynfekcja hotelu i SPA

Utrzymanie higieny w miejscach związanych z zabiegami kosmetycznymi to niezwykle ważna sprawa. Obowiązek ten leży po stronie każdego, kto oferuje ludziom usługi związane ze SPA i Wellness. Dzięki zastosowaniu rozwiązań UV-C dezynfekcja może przejść jednak znacznie prędzej. Urządzenie można uruchomić zdalnie — z każdego miejsca na ziemi. Odbywa się to za pomocą sterownika, który uruchamia lampę. Następnie dochodzi do skanowania pomieszczenia światłem wyemitowanym przez urządzenie. Pod wpływem emitowanego promieniowania obumierają bakterie i inne drobnoustroje. Dzięki rozwiązaniom dostosowanym do dezynfekcji hoteli przez rozwiązania UV-C dezynfekcja zajmuje dosłownie chwilę i staje się czystą przyjemnością!

Zasada działania dezynfekcji UV-C w hotelach

Rozwiązanie UV-C to jedno z najmocniejszy, z dostępnych na rynku urządzeń, które służą do dezynfekcji hoteli oraz innych pomieszczeń. Z powodzeniem mogą one znaleźć zastosowanie także w restauracjach i częściach wspólnych . Przydadzą się one do odkażania pokoi hotelowych, recepcji, części restauracyjnej oraz innych pomieszczeń, które obiekt udostępnia swoim gościom. Promieniowania emitowanego przez rozwiązania UV-C nie należy się obawiać. Ma ono identyczne właściwości jak światło emitowane przez słońce. Oczywiście należy pamiętać o tym, by nie wystawiać się na jego działanie przez zbyt dużą ilość czasu. Promieniowanie UV-C, podobnie jak i słoneczne, może stać się przyczyną występowania poparzeń, pigmentaryzacji lub zapalenia spojówek.

W jaki sposób działają rozwiązania UV-C?

Urządzenie opiera swoje działanie na prawach fizyki. Po włączeniu zaczyna ono emitować fale, które mają długości ok. 100-280 nm. Jak pokazują wyniki prowadzonych w ostatnich latach badań — fale osiągające długość rzędu 250-270 nm przejawiają silne właściwości bakteriobójcze. Promieniowanie te nie jest groźne dla zdrowia — oczywiście, jeżeli urządzenie jest wykorzystywane zgodnie z zaleceniami producenta.

Dlaczego dezynfekcja rozwiązaniami UV-C jest ważna?

Pandemia udowodniła, że hotele oraz pensjonaty muszą zainwestować w sprzęt, który umożliwi im utrzymania czystości na najwyższym poziomie. Pokoje hotelowe, tak jak i cały obiekt, muszą zostać odpowiednio zdezynfekowane. Jednak to od hotelarzy zależy, który ze sposobów przeprowadzania dezynfekcji wybiorą. Pod tym względem dezynfekcja rozwiązaniami UV-C staje się narzędziem, który znacznie przyspieszy cały ten proces i zapewni klientom bezpieczeństwo i dezynfekcję hoteli i innych przestrzeni w obiekcie.