Nawilżacz parowy to doskonały sposób na utrzymanie komfortu i suchości w domu, w miesiącach zimowych. Wykorzystuje on element grzejny do zagotowania wody, co powoduje powstanie pary wodnej, która jest następnie uwalniana do pomieszczenia. Para odparowuje do powietrza i pomaga nawilżyć pomieszczenie. Dlaczego warto wybrać nawilżacz? Zbyt suche powietrze może powodować wiele negatywnych skutków, dlatego warto zainwestować w jeden z parowych nawilżaczy powietrza, który zdecydowanie poprawi jakość powietrza w mieszkaniu. Na rynku jest kilka dostępnych rodzajów nawilżaczy powietrza.

Jak działa nawilżacz parowy?

Bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o parametry powietrza w naszych pomieszczeniach domowych. W zamkniętych przestrzeniach, ludzie spędzają bardzo dużą część swojego życia. Ma to ogromny wpływ na zdrowie człowieka, chociażby podczas snu i odpoczynku, dlatego wilgotność powietrza powinna być dobra. Zbyt suche powietrze może prowadzić do wysuszenia błon śluzowych, a także do częstszych problemów z górnymi drogami oddechowymi. Nawilżacz powietrza działa również, gdy w pomieszczeniu występuje zbyt duża wilgotność powietrza. Jak działa nawilżacz parowy? Działa on poprzez gotowanie wody, a następnie uwalnianie pary do powietrza. Para może być uwalniana na różne sposoby, np. przez dyszę lub dyfuzor. Poza tym, do takich urządzeń bardzo często można dodać olejku eterycznego, który sprawi, że przestrzeń będzie również bardzo ładnie pachniała, a także będzie można poddać się aromaterapii. 

Nawilżacz parowy - dlaczego warto?

Jakość urządzeń medycznych powinna być na wysokim poziomie. Specjalistyczne urządzenia do nawilżania powietrza gwarantują, że powietrze zostanie nawilżone w poprawny sposób. Dlaczego warto wybrać to urządzenie? Służy ono do nawilżania powietrza w pomieszczeniu, a także może być wykorzystywane do leczenia przeziębień i przekrwienia. Bardzo często jest stosowane w pokojach dziecięcych, gdy dzieci zmagają się z różnymi rodzajami chorobami dróg oddechowych. Poza nawilżaniem powietrza, urządzenia te skutecznie usuwają z wody większość bakterii i drobnoustrojów. Jedynym ich minusem jest to, że podczas ciepłych miesięcy, para wodna jest na tyle gorąca, że może podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu. Nie wpłynie to jednak na wilgotność powietrza, a urządzenie w dalszym ciągu pozostaje bezpieczne dla małych dzieci. 

Jaki nawilżacz powietrza wybrać do mieszkania?

Wśród wszystkich nawilżaczy dostępnych na rynku, w ofercie znajdziemy takie jak: nawilżacze ultradźwiękowe, nawilżacze parowe oraz nawilżacze ewaporacyjne. Do wyboru jest wiele różnych typów nawilżaczy powietrza. Jaki nawilżacz powietrza wybrać do mieszkania? Typ, który należy wybrać, zależy od wielkości mieszkania, zapotrzebowania na wilgoć i rodzaju nawilżacza. W naszej ofercie znajdą Państwo nawilżacze parowe oraz ultradźwiękowe, które zadbają o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach. Nawilżacze ultradźwiękowe są wydajniejsze oraz lepiej działają w okresach letnich, ponieważ nie nagrzewają wody (cząsteczki wody są rozbijane za pomocą ultradźwięków). Nasz sklep posiada bardzo szeroką gamę produktów sprawdzonych marek, takich jak: Honeywell, Chicco czy Visiomed.