Osoby starsze znajdują się w jednej z grup wysokiego ryzyka w odniesieniu do zaskarżalności drobnoustrojami chorobotwórczymi. Ich obniżona odporność oraz często występujące choroby przewlekłe sprawiają, że każde zakażenie u starszej osoby przebiega trudniej i dłużej. Aby chronić osoby starsze przed COVID-19 w miejscach publicznych niezbędna okazuje się profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń. Dzięki niej korzystanie z usług instytucji publicznych jest możliwe i bezpieczne.

Dezynfekcja UV-C niezbędna by eliminować rozprzestrzenianie się COVID-19

Wirus sars-cov 2, wywołujący chorobę COVID-19 jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, które nie posiadają już wydajnego układu immunologicznego. Seniorzy, narażeni na zachorowanie mogą zarazić się w szpitalu lub przychodni, gdzie ilość drobnoustrojów jest największa. Dezynfekcja szpitali i placówek medycznych jest najskuteczniejszym sposobem na walkę z rozwijającymi się bakteriami i wirusami, stosowana od wielu lat. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, które czeka zabieg w szpitalu lub osobista wizyta w specjalistycznej przychodni. Jak wygląda dezynfekcja przychodni rodzinnej?

Skuteczna dezynfekcja światłem UV-C

W placówkach medycznych najskuteczniejszą metodą dezynfekcji powierzchni jest dezynfekcja światłem UV-C. Wiązka promieniowania światła, dezynfekując przestrzeń jest precyzyjna i niezawodna, dzięki czemu pojawia się pewność wykonania skutecznie przeprowadzonej dezynfekcji. Jakie pomieszczenia placówek medycznych podlegają dezynfekcji UV-C? Przede wszystkim są to:

  • sale operacyjne i gabinety zabiegowe,
  • poczekalnie oraz korytarze w szpitalach i przychodniach,
  • pomieszczenia typu brudownik, w których przechowuje się zabrudzone płynami ustrojowymi tekstylia,
  • sale chorych, zwłaszcza na oddziałach covidowych,
  • pomieszczenia, w których następuje dyspozycja posiłków.

Dezynfekcja szpitali i przychodni metodą UV-c jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na eliminowanie zarazków. Jak ją stosować?

Autonomiczny robot do dezynfekcji nowoczesnym, bezpiecznym rozwiązaniem

Aby ograniczyć kontakt pracowników służb medycznych z przedmiotami oraz pomieszczeniami, mającymi związek z wirusem sars-cov 2 dopuszcza się zastosowanie robota dezynfekującego. Autonomiczny robot do dezynfekcji za pomocą UV-C jest w stanie skutecznie i szybko wyeliminować rozprzestrzeniające się wirusów. Dezynfekcja pomieszczeń przebiega bez udziału osób, natomiast starsi pacjenci mogą mieć pewność, że nie zarażą się COVID-19 w jednostce, właściwej opiece medycznej. Eliminacja ryzyka zakażeń osób starszych poprzez profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń pozwala eliminować ryzyko pojawienia się w poradni rodzinnej pod kątem zakażenia koronawirusem. Osoby starsze są często uparte w zakresie swoich opinii. Nie pozwól się przekonać w walce o ich zdrowie. Skuteczna, profesjonalna dezynfekcja światłem przy pomocy autonomicznego robota sprawia, że dezynfekcja przeprowadzana jest nawet w najtrudniej dostępnych zakamarkach pomieszczenia, dla zdrowia i komfortu pacjentów najstarszych