W obecnych czasach, dezynfekcja oraz ozonowanie stanowią nowy rozdział w świecie higieny i czystości. Doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnych usług dezynfekcji światłem UV-C. Opcja ta stanowi alternatywę dla chemicznych środków czystości. Metoda ta jest bardzo efektywna i szybka w działaniu. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak często trzeba oczyszczać pomieszczenia z patogenów?

Rola światła UV-C w oczyszczaniu pomieszczeń

Warto wiedzieć, że światło UV-C jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych. Oczyszczanie pomieszczenia tą metodą trwa zaledwie parę minut, zatem nie ma przeciwwskazań ani przeszkód do zbyt częstej dezynfekcji pomieszczeń. Wręcz przeciwnie, zaleca się, aby po każdym pacjencie i kliencie korzystać z profesjonalnego ozonowania dla utrzymania bezpiecznego stanowiska pracy.

Na czym polega profesjonalna dezynfekcja w budynkach szkolnych?

Łatwym i efektywnym sposobem zapobiegania chorobom w klasach szkolnych oraz przedszkolach jest dezynfekcja wszystkich pomieszczeń znajdujących się w budynku. Dezynfekcja klas szkolnych może być przeprowadzana z wysokiej klasy robotami oraz profesjonalnymi urządzeniami, wykorzystującymi nowatorską technologię, czyli światło UV-C. Co ważne, urządzenie może być obsługiwane w sposób zdalnym co wpływa zdecydowanie na komfort użytkowania. Dzięki temu, żaden z pracowników nie jest bezpośrednio narażony na kontakt z wiązką światła. Warto zauważyć, że specjalistyczne urządzenia tworzą reakcję fotochemiczną, w wyniku której zabijane są wirusy, bakterie, grzyby oraz patogeny. Bezpośrednia ekspozycja człowieka na światło UV-C jest niebezpieczna, dlatego cały proces przeprowadzany jest w pomieszczeniu, w którym nie znajdują się żadne osoby. Co ważne, jest to korzystna alternatywa dla toksycznych środków chemicznych.

Światło UV-C dla zachowania czystości w salonach kosmetycznych

Bezpieczna dezynfekcja salonów kosmetycznych ma istotne znaczenie dla klientów korzystających z usług jak i również dla pracowników. Światło UV-C charakteryzuje się właściwościami wirusobójczymi, bakteriobójczymi oraz grzybobójczymi. Urządzenia szybko i precyzyjnie niszczą wirusy i bakterie, które znajdują się w powietrzu, na powierzchniach, klamkach, meblach i pozostałych urządzeniach. Dzięki temu, zmniejszone jest ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jak i również wirusem grypy oraz innymi chorobami. Dla przykładu warto zauważyć, że pomieszczenie o powierzchni 50 metrów kwadratowych może być zdezynfekowane w przeciągu zaledwie 5 minut. Wówczas, skuteczność oczyszczania pomieszczenia oscyluje na poziomie aż 99%.

Autonomiczny robot dezynfekujący w klubie fitness

Profesjonalna dezynfekcja klubów fitness może być przeprowadzona z wykorzystaniem autonomicznego robota dezynfekującego. Warto zauważyć, że światło z urządzenia dociera do miejsc niedostępnych gołym okiem. W szybki i skuteczny sposób urządzenia emitujące wiązki światła, niszczą wszelkie drobnoustroje, bakterie oraz wirusy. W efekcie kluby fitness, cały sprzęt sportowy, maty i ciężarki są oczyszczone ze wszystkich patogenów. Zatem podsumowując warto pamiętać, że światło UV-C:

  • niszczy bakterie, wirusy i grzyby,
  • zabija drobnoustroje w miejscach niewidocznych gołym okiem,
  • eliminuje wszelkie patogeny w przeciągu kilku bądź kilkunastu minut,
  • może być obsługiwane mobilnie w sposób zdalny.