Choroby zakaźne spowodowane są przez wirusy, grzyby czy też bakterie, przenoszące się droga kropelkową, przez kontakt z wydzieliną osoby chorej albo dotyk. Pewne ze schorzeń mogą być leczone w domu, gdzie też odbywa się rekonwalescencja osoby chorej. Aby móc przeciwdziałać zakażeniu innych osób, trzeba koniecznie zdezynfekować wszelkie pomieszczenia, gdzie przebywał chory. Do tego celu można wykorzystać różne metody, jak między innymi specjalne lampy sterylizujące UV-C.

Czym jest dokładnie promieniowanie UV-C?

Promieniowanie ultrafioletowe UV-C jest to falowe promieniowanie elektromagnetyczne, tak samo, jak promieniowanie radiowe, rentgenowskie albo światło. Ta część pasma promieniowania ultrafioletowego jest niewidoczna dla człowieka. W środowisku naturalnym takie promieniowanie nie jest w stanie dotrzeć do powierzchni ziemi, gdyż pochłania je atmosfera planety. Można jednak wytworzyć je dzięki nowoczesnej technologii. Przy pomocy promieniowania UV-C przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń, ze względu na jego silne właściwości biobójcze. Odkażanie mieszkania przy użyciu tej metody przeprowadzane jest z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, gdyż promieniowanie działa szkodliwie na ludzi, zwierzęta i rośliny. Jego największą zaletą jest skuteczność w niszczeniu drobnoustrojów, przez co jest to jedna z najbardziej efektywnych metod dezynfekcji. Naświetlanie pomieszczenia urządzeniem dezynfekującym ADS UVC AUTOMATIC ROBOT 44M+22C jest więc skutecznym rozwiązaniem w celu pozbycia się groźnych wirusów z mieszkania, w którym przebywała osoba chora.

Jednostki dezynfekujące z robotami UV-C

Robot do dezynfekcji światłem UV-C tak samo, jak w przypadku sprzętów do bezpośredniej dezynfekcji pozwala na bezpośrednie napromieniowanie wielu powierzchni w pomieszczeniu. Dzięki niemu naświetlone zostają wszelkie szczeliny i trudno dostępne zakamarki. Zwiększa to efektywność takiego zabiegu. Roboty są w stanie poruszać się w sposób dopasowany do danego wnętrza, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Jak wygląda dezynfekcja powietrza przy wykorzystaniu urządzeń UV-C?

Urządzenie montowane jest na wysokości zazwyczaj 2,5 m, aby możliwe było wykorzystanie konwekcyjnego ruchu powietrza w mieszkaniu. Kiedy unosi się ono we wnętrzu, wówczas przedostaje się do sprzętu dezynfekującego, po czym jest oczyszczane i znowu opada ku podłodze. Proces ten jest wielokrotnie powtarzany, przez co z powietrza eliminowane są wszelkie szkodliwe patogeny.

Jakie są zalety stosowania technologii UV do dezynfekcji?

  • brak wpływu na własności fizykochemiczne dezynfekowanej wody
  • możliwość dezynfekcji powietrza, powierzchni i wody
  • wysoka skuteczność w eliminacji znacznej ilości różnych mikroorganizmów
  • doskonała dezynfekcja dużych, jak i mniejszych powierzchni

Promienie UV-C okazuje się niezwykle pomocne w usuwaniu wszelkich groźnych dla zdrowia i życia patogenów. Jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli, celem jest dezynfekcja mieszkania po osobie, która przeszła chorobę zakaźną. Aby jednak móc wykorzystać ich cenne działanie, warto skorzystać z usługi dezynfekcji, która zostanie przeprowadzona przez profesjonalistów, którzy będą pamiętali o wszelkich środkach ostrożności.