Coraz chętniej i częściej sięgamy po urządzenia, które oczyszczają powietrze i pozytywnie wpływają na jakość powietrza w otoczeniu. Dobra jakość powietrza jest już standardem w miejscu pracy, w domu i w wielu innych pomieszczeniach. W ostatnich latach wzrosła świadomość ludzi nt. zanieczyszczeń w powietrzu. Społeczeństwo jest gotowe zadbać o powietrze i w tym celu kupuje oczyszczacze powietrza. Jakie są rodzaje oczyszczaczy powietrza i dlaczego oczyszczacze UVC są najlepsze? Przy zakupie takiego urządzenia, ważne jest to, aby wybrać urządzenie dopasowane do danego miejsca, a także takie, które będzie usuwać 99,99% wirusów, bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych z powietrza.

Czym są i jak działają oczyszczacze powietrza?

Czym są i jak działają oczyszczacze powietrza? Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które oczyszcza powietrze w pomieszczeniu lub budynku, usuwając z niego zanieczyszczenia, takie jak kurz i pyłki. Oczyszczacze powietrza działają poprzez zasysanie zanieczyszczonego powietrza i przepuszczanie go przez filtr (wstępny, HEPA czy aktywny węgiel), który zatrzymuje zanieczyszczenia. W niektórych oczyszczaczach stosuje się o wiele bardziej zaawansowane technologie, takie jak jonizacja czy lampa UVC. Po pochłonięciu powietrza przez dany filtr, powietrze zostaje oczyszczone, aż w 99,99%, a następnie czyste powietrze jest wypuszczane z powrotem do pomieszczenia lub budynku.

Jakie są rodzaje oczyszczaczy powietrza?

Istnieje wiele rodzajów oczyszczaczy powietrza, ale najbardziej powszechne to:

  • Oczyszczacze z filtrami powietrza - filtry mechaniczne, filtry z węglem aktywnym i elektroniczne oczyszczacze powietrza. Działanie filtrów mechanicznych polega na zatrzymywaniu cząsteczek w siatce lub sicie, natomiast filtry z węglem aktywnym wykorzystują adsorpcję do usuwania zanieczyszczeń z powietrza.
  • Roboty dezynfekujące z lampą UVC - są to jedne z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Można je spotkać w wielu gabinetach medycznych, a także w laboratoriach. W urządzeniach zawarte są wysokiej jakości filtry HEPA, a także świetlówki dające promieniowanie ultrafioletowe, które pozwala na usuwanie bakterii, wirusów i drobnoustrojów chorobotwórczych z powietrza.
  • Ozonatory - generatory ozonu wytwarzają ozon, który jest silnym utleniaczem mogącym zniszczyć wiele rodzajów zanieczyszczeń. Takie urządzenia nie są polecane do użytku domowego, ponieważ cząsteczki ozonu są szkodliwe dla człowieka. Po ozonowaniu, wietrzenie pomieszczenia powinno trwać kilka godzin.
  • Jonizatory - generują jony ujemne i pochłaniają jony dodatnie. Pochłaniają negatywne ładunki elektryczne, które znajdują się w pomieszczeniu. Jonizatory nie oczyszczają powietrza z tzw. zanieczyszczeń mechanicznych.

Dlaczego oczyszczacze UVC są najlepsze?

Oczyszczacze UVC są najlepsze do walki z zanieczyszczonym powietrzem, ponieważ z ogromną skutecznością usuwają bakterie, wirusy i drobnoustroje chorobotwórcze z powietrza. Są również łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnego przeszkolenia przed użytkowaniem. Posiadają podwójny system filtrowania, jonizację powietrza, a także zaawansowany system filtrów węgla aktywnego oraz pyłowego. W specjalnie zaprojektowanej komorze dezynfekującej, światło UV-C zabija 99,99% wirusów, bakterii i innych patogenów. Dobór najwyższej jakości materiałów w połączeniu z innowacyjną technologią pozwoliły stworzyć oczyszczacz powietrza ADS PURE 7 UVC, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym.