• ADS DISINFECTION MODULE

ADS DISINFECTION MODULE

Oprawy ADS DISINFECTION MODULE działają z wykorzystaniem promieniowania UV-C generowanego z dwóch świetlówek o mocy 36W każda. Oprawy modułowe UV-C to jedne z najbardziej skutecznych metod usuwania wirusów, drobnoustrojów i mikroorganizmów z powietrza i powierzchni, które potrzebują niespełna kilku sekund do całkowitego zniszczenia wirusa grypy, COVID-19 oraz innych czynników chorobotwórczych. 72 W mocy generowanych z oprawy pozwala na zastosowanie zaledwie jednej oprawy dla pomieszczenia o powierzchni 20m2. Żywotność świetlówek sięga 9000 godzin co daje możliwość użytkowania jednej oprawy nawet przez około 9-10lat bez konieczności serwisowania źródła promieniowania. Każda oprawa zawiera system bezpieczeństwa gwarantujący jej automatycznie wyłączenie w przypadku wykrycia ruchu podczas dezynfekcji. Jeżeli czujnik przez czas 10 minut nie wykryje ruchu uruchomi proces dezynfekcji ponownie.

ADS-Disinfection-Module-1050x750.png
ads-disinfection-module-800x800.jpeg

Możliwości dezynfekcji opraw  ADS DISINFECTION MODULE są proporcjonalne do czasu ekspozycji. Lampy UV-C działają z maksymalną mocą; czas oświetlenia określa stopień dezaktywacji patogenów. Ale stopień dezynfekcji nie jest zmienną absolutną. Mikrobiolodzy używają współczynnika redukcji logu do wyrażenia poziomu dezynfekcji mikroorganizmów, a ten współczynnik redukcji warunkuje czas ekspozycji dla danego urządzenia dezynfekującego UV-C.

ADS DISINFECTION MODULE zawierają zestaw lamp UV-C, dostarczających odpowiednią dawkę promieniowania, aby skutecznie dezaktywować przy 99% patogenów zarówno w powietrzu, jak i na powierzchni.

Jedna oprawa UV-C zdezynfekuje aż 20 m2 powierzchni, a wysokiej klasy żarówki Philips starczą nawet na 9000 godzin naświetlania, co przy codziennej dezynfekcji przekłada się na minimum 10 lat ich działania.

Funkcje i cechy charakterystyczne

Nasze oprawy ADS DISINFECTION MODULE UV-C są w pełni bezobsługowe, a dezynfekcja może odbywać się automatycznie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

Zadaniem odwróconego czujnika ruchu RCR jest ochrona ludzi i zwierząt przed przypadkowym wtargnięciem w strefę bezpośredniego działania promieni UV-C włączonej lampy. W przypadku wykrycia ruchu (odwrotnie niż w standardowym zastosowaniu czujnika RCR) moduł UV-C zostaje wyłączony. W przypadku braku ruchu przez okres 10 minut (w określonej strefie zasięgu) moduł UV-C zostaje włączony ponownie.

W zależności od potrzeb klienta, nasze oprawy
mogą zostać rozbudowane o system raportujący
oraz kontrolujący pracę opraw dezynfekcyjnych.
System może zbierać dane na temat czasu pracy
poszczególnych opraw, zużycia energii potrzebnej
do ich zasilania, wszelkich nieprawidłowości w naświetlaniach oraz prognozowanym czasie wymiany świetlówek. Wszystkie raporty mogą są wysyłane w określonych interwałach czasowych na
wskazaną skrzynkę pocztową.)

ads-disinfection-module-N-800x800.jpeg
20284-800x800(5).jpeg  

UV-C jest nietoksycznym światłem

Światło UV-C jest nietoksycznym środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który inaktywuje patogeny zarówno w powietrzu, jak i na powierzchni. Światło UV-C wytwarza reakcje fotochemiczne, które zabijają wirusy, bakterie i grzyby, unikając konieczności stosowania aerozoli lub silnych chemikaliów. To sprawia, że ADS UVC jest bezpiecznym urządzeniem do dezynfekcji dla personelu obsługującego, bez potrzeby wentylacji lub oczekiwania przed przywróceniem przestrzeni do eksploatacji.